Matkatoimisto Heta palkitsi juhlavuotenaan ennätysmäärän yritteliäitä nuoria

Matkatoimisto Heta Oy on kuluneen lukuvuoden aikana saanut olla järjestämässä useiden koululais- ja opiskelijaryhmien ulkomaanmatkoja.

Vietämme tänä vuonna 20-vuotisjuhlavuotta ja jaamme sen kunniaksi kolme 150 euron juhlastipendiä. Juhlastipendit myönnettiin monien vuosien yhteistyön johdosta Espoonlahden lukiolle, Puolalanmäen musiikkiluokille sekä Utajärven lukiolle. Näiden stipendien lisäksi myönsimme kaikkiaan 48 opiskelijalle 50 euron stipendin.

Stipendi jaetaan kevätjuhlan yhteydessä ja se myönnetään opettajan ehdotuksesta oppilaalle, joka on osoittanut matkaan liittyvissä järjestelyissä aktiivisuutta ja on matkan aikana toiminut esimerkillisenä ryhmän jäsenenä.

20-vuotisjuhlavuoden stipendit 3 x 150 euroa

01                  Otso Kauniskangas             Puolalanmäen koulu                                 Turku

02                  Topi Suomalainen               Espoonlahden lukio                                  Espoo

03                  Siiri Holappa                       Utajärven lukio                                         Utajärvi

Vuoden 2017 stipendit: 48 x 50 euroa

01                  Matias Lehti                       Puolalanmäen koulu                                 Turku

02                  Fanny Keisala                     Puolalanmäen koulun kuoro                     Turku

03                  Anna-Liina Hakanen          Puolalanmäen lukio                                  Turku

04                  Aliisa Lundén                     Luostarivuoren koulu                               Turku

05                  Iida Virtanen                      Luostarivuoren koulu                               Turku

06                  Julia Vatanen                      Luostarivuoren koulu                               Turku

07                  Vilhelmiina Hännikäinen    Puropellon koulu                                      Turku

08                  Maria Arro                          Puropellon koulu                                      Turku

09                  Jessika Peltola                     S:t Olofsskolan                                         Turku

10                  Lotta Mattila                      Topeliuksen koulu                                    Turku

11                  Leo Väisänen                      Vähä-Heikkilän koulu                              Turku

12                  Isabella Savela                    Espoonlahden lukio                                  Espoo

13                  Helmiina Järvi                     Espoonlahden lukio                                  Espoo

14                  Melisa Tashevci                  Espoonlahden lukio                                  Espoo

15                  Maria Först                         Espoonlahden lukio                                  Espoo

16                  Annika Hänninen               Espoonlahden lukio                                  Espoo

17                  Tiitus Väänänen                  Espoonlahden lukio                                  Espoo

18                  Evi Parkkulainen                Etelä-Tapiolan lukio                                 Espoo

19                  Nita Savolainen                  Etelä-Tapiolan lukio                                 Espoo

20                  Riina Karvonen                  Etelä-Tapiolan lukio                                 Espoo

21                  Assi Rahiala                        Pohjois-Tapiolan lukio                              Espoo

22                  Ella Nordström                   Olarin lukio                                              Espoo

23                  Emily Ardel                        Piikkiön yhtenäiskoulu                             Kaarina

24                  Onni Saarenketo                 Piikkiön yhtenäiskoulu                             Kaarina

25                  Aada Suikkari                     Valkeavuoren koulu                                 Kaarina

26                  Lauri Salminen                   Kaarinan lukio                                          Kaarina

27                  Micke Karlsson                   Pargas svenska gymnasium                      Parainen

28                  Viivi Röntynen                   Paraisten lukio                                          Parainen

29                  Anni Frilander                    Raision lukio                                            Raisio

30                  Kim Henriksson                  Porkkalan lukio                                        Kirkkonummi

31                  Eeva Repo                          Porkkalan lukio                                        Kirkkonummi

32                  Kalle Hazard                      Alppilan lukio                                           Helsinki

33                  Julia Rytkönen                    Alppilan lukio                                           Helsinki

34                  Veikko Röyskö                   Helsingin kielilukio                                  Helsinki

35                  Maija Alander                     Kallion lukio                                             Helsinki

36                  Anna Kopra                        Janakkalan lukio                                       Turenki

37                  Aaro Rautanen                   Hyvinkään Sveitsin lukio                         Hyvinkää

38                  Iina Sallinen                        Heinäveden lukio                                     Heinävesi

39                  Henrik Hytti                       Keudan ammattiopisto                             Mäntsälä

40                  Katariina Lampinen            Ikaalisten lukio                                         Ikaalinen

41                  Davide Bottieri                   Porin suomalaisen yhteislyseon lukio       Pori

42                  Anna Ruuskanen                Kimpisen lukio                                         Lappeenranta

43                  Laimi Vainio                       Kauhavan lukio                                        Kauhava

44                  Emmi Eronen                      Ristiinan yhtenäiskoulu ja lukio               Ristiina

45                  Jarko Tirkkonen                  Tuusniemen lukio                                     Tuusniemi

46                  Mirjami Lämsä                    Vaalan lukio                                             Vaala

47                  Inka Honkanen                   Utajärven lukio                                         Utajärvi

48                  Nella Hietanen                    Kolarin lukio                                            Kolari

 

Toivotamme kaikille stipendin saaneille aurinkoista kesää